clock1 1 min    Пн-Пт : 09.00 - 18.00

pin 1 min    м. Київ, пр. С.Бандери, 6

  Logo Duker

start min

Компанія Düker є одним з провідних виробників арматури і фітингів для питної води, газопостачання, а також труб і фітингів для будівництва систем відводу стічних вод.

end min

Креслення в 2D і 3D. Детальніше...

Прокладання каналізаційних систем в грунті

При прокладанні чавунних безраструбних каналізаційних систем в грунті діють стандарти DIN EN 1610, DIN 4124 і DIN EN 752. Після перевірки і приймання даного відрізка системи, прокладеного в грунті, слід негайно закопати траншею. Допустиме навантаження на систему залежить від опор, поміщених в грунті

Підбір матеріалів 

Труби і фасонні елементи чавунної безраструбної каналізації SML не використовуються для укладання в грунті. Замість них слід використовувати системи труб із зовнішнім цинковим покриттям, такі як TML або MLK- protec. Для виконання з'єднань слід використовувати виключно з'єднання з нержавіючої сталі Inox або SVE. Всі інші сполуки повинні бути захищені додатковим шаром антикорозійного покриття. 

Земляні роботи та опори трубопроводів 

Стандарт DIN EN 1610 детально описує спосіб виконання траншей для каналізаційних систем, дна траншеї і опор під трубопроводи на різних типах ґрунту. Хороші властивості матеріалу, з якого виконані чавунні труби, призначені для прокладки в грунті, дозволяють укладати каналізаційні труби безпосередньо на дні траншеї. Опори виконуються шляхом поміщення і ущільнення нещільного матеріалу. Для з'єднувачів на дні траншеї повинні бути підготовлені відповідні поглиблення. Опора в такому місці також виконується шляхом поміщення і ущільнення матеріалу. Класи грунту визначаються відповідно до інструкцій Німецької асоціації газопроводів і водопроводів DVGW. Агресивні властивості грунту встановлюються відповідно до Таблиці GW 9 інструкції Німецької асоціації газопроводів і водопроводів DVGW.

Випробування під тиском

Після заміни чавунної безраструбної каналізаційної системи або виконання нової системи слід перевірити її герметичність. Перевірка під час приймання системи проводиться при засипаній траншеї. Проте, для більшої впевненості рекомендується провести додаткове випробування під тиском перед тим, як траншея буде засипана: в разі виявлення витоків повторна розкопка траншеї не буде потрібна Детальна інформація щодо тривалості випробування і заповнення системи міститься в стандарті DIN EN 1610. Ділянки системи, особливо в місцях зміни напрямку, слід відповідним чином захистити від роз'єднання і деформацій (Під час випробувань під тиском і подальшої експлуатації). При прокладанні системи слід враховувати сили протидії. Це означає, що прямі трубопроводи - крім сполук - слід присипати грунтом, щоб, таким чином, захистити їх від зсуву.

Кріплення трубопроводівКріплення трубопроводів

У місцях зміни напрямку і відгалужень труби і фітинги повинні бути захищені, наприклад, кігтевими хомутами, бетонними опорами і т.д. Детальні інструкції щодо прокладки системи в грунті містяться, наприклад, у вказівках з проектування систем MLK-protec. Відступи між кріпленнями повинні бути, по можливості, рівномірними, і не перевищувати 2 метрів. Труби довжиною від 2 до 3 м слід закріплювати в двох місцях, а більш короткі труби, в залежності від номінального діаметру (і його відношення до ваги самої труби), в одному або двох місцях. Кріплення повинні розташовуватися на однаковій відстані між з'єднаннями, причому відступ перед і за кожним з'єднанням не може перевищувати 0,75 м. Горизонтальні системи повинні бути надійно закріплені у всіх місцях зміни напрямку. Системи, закріплені від коливань, слід через кожні 10-15 м зміцнювати спеціальними кріпленнями, що запобігають їх зміщенню. Це забезпечує стабільність і запобігає зміщенню системи в певному напрямку відгалужень. Зливні трубопроводи також слід зміцнювати не менше ніж через кожні 2 м, тобто в разі висоти поверху 2,50 м слід виконати по 2 кріплення на кожному рівні, з яких одне кріплення має бути розташовано поблизу можливих

Хомути

Необхідно використовувати доступні у продажу кріпильні хомути і скоби, призначені для цих цілей. Для чавунних безраструбних труб Düker SML номінальним діаметром від DN 50 до 150 рекомендується використовувати хомути з різьбовими з'єднаннями M 12, для діаметрів до DN 100 можна також використовувати M8. Системи зливової і побутової каналізації, призначені для відводу стоків, слід закріплювати за допомогою хомутів з різьбленням M 16. (У інших випадках слід консультуватися з виробником кріплень). Опори зливних труб SML слід монтувати якомога ближче до стіни, що дозволить уникнути перенесення високого сгинаючого моменту на хомути. Рекомендується використовувати скоби для опор стояків систем SML. Опори стояків повинні витримувати вагу відрізка зливної труби і повинні розташовуватися якомога нижче. Одночасно вони можуть підтримувати стільки метрів вертикального відрізка, скільки витримує стіна або розпірні кілки. Після досягнення цієї висоти слід встановити наступну опору стояка. У будинках з кількістю поверхів менше п'яти рекомендується використання однієї опори стояка, яка встановлюється вище підвального перекриття; в більш високих будинках рекомендується встановлювати по одній опорі на кожні п'ять поверхів

Напірні системи SML DÜKER

Напірні системи SML DÜKERУразі систем, не оснащених сполуками, що захищають від впливу поздовжніх сил, і які передбачають виникнення тиску в системі, слід захищати трубопроводи від роз'єднання і деформацій. Необхідний захист від впливу поздовжніх сил можна забезпечити завдяки використанню відповідних хомутів. Дотримання вимог шумоізоляції залежить від вибору хомутів. Стандартні хомути з гумовими вкладишами, як правило, є достатнім рішенням для систем SML. Для забезпечення відповідності більш високим вимогам по шумоізоляції рекомендується використовувати акустичний ізолятор компанії Düker зі сталевими хомутами без гумових вкладишів. Ізолятор встановлюється між двома короткими прутами з різьбленням M8 або M10, між хомутом і стіною / перекриттям: спеціальна конструкція хомута забезпечує ефективне зниження шуму, що виникає в системі. Ізолятор призначений для вертикальних і горизонтальних систем SML компанії Düker (Підвішується під перекриттям або консоллю) номінальним діаметром від DN 40 до DN 150. Розміщення акустичного ізолятора під час монтажних робіт не є суттєвим. У горизонтальних системах акустичний ізолятор може виносити максимальну вагу в 1000 Н, в вертикальних системах - не більше 400 Н. Великі навантаження слід компенсувати опорами стояків, кігтевими хомутами і т.д.

Прокладання систем відкритим способом

Якщо системи SML встановлюються відкритим способом, наприклад, як зливова каналізація, слід додатково захистити трубопроводи лакофарбовим покриттям, що захищає від впливу атмосферних чинників. Необхідно використовувати антикорозійні фарби для металів.

Консервація і очищення труб

Як правило, системи слід виконувати таким чином, щоб виключити можливість їх засмічення. Однак у разі виникнення необхідності очищення труб рекомендується проводити її з використанням напірного обладнання. Очищення з використанням механічних пристроїв, наприклад, обертових металевих тросів або ланцюгів, проводити не рекомендується, у зв'язку з можливістю ушкодження